Bejelentkezés
Frissítve: 2024 Mar 28, 21:28

Gólzáporos döntetlennel csoportelső Magyarország

• Közzétéve Sport hírek

A magyar labdarúgó-válogatott 3-3-as döntetlent ért el szerdán Portugália ellen, így öt pontjával csoportelsőként jutott a nyolcaddöntőbe a franciaországi Európa-bajnokságon.

goo3

Bernd Storck szövetségi kapitány együttese vasárnap Toulouse-ban az E csoport második helyezettjével, Belgiummal vagy Svédországgal találkozik. Portugália három döntetlenjével harmadikként zárt, és így Horvátországgal csap majd össze a 16 között.

goo

A magyarok Gera Zoltán gyönyörű lövésével a 19. percben szereztek vezetést. A ferencvárosi támadó 37 évesen és 61 naposan a magyar válogatott történetének legidősebb, az Eb-k történetének  második legidősebb gólszerzője lett az osztrák Ivica Vastic mögött. A portugálok Nani révén a 42. percben egyenlítettek.

goo2

A második félidőben bő negyedóra alatt négy gól esett: Dzsudzsák duplájára mindkétszer Cristiano Ronaldo válaszolt.

A portugálok legnagyobb sztárja 17. Eb-meccsén lépett pályára, ezzel pedig - a francia Lilian Thuramot és a holland Edwin van der Sart megelőzve - egyedüli rekorderré vált, illetve elsőként négy kontinensviadalon is eredményes volt.

goo1

A magyar labdarúgó-válogatott megnyerte az F csoportot a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokságon.

A négyes második helyén az izlandiak zártak, a harmadikak a portugálok lettek és még ők is továbbjutottak, míg az osztrákok befejezték szereplésüket.

Portugália-Ausztria 0-0

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 5 pont (6-4), 2. Izland 5 (4-3), 3. Portugália 3, 4. Ausztria 1

-MTI- fotó: Illyés Tibor

MK Zoldenergia konzultacio statik 700x700 0320

Reklám: Tünde Esküvői Ruhaszalon az Univerzum Üzeltházban - Kattintson a képre!