Nemzeti konz csaladok 1200x150

Bejelentkezés
Frissítve: 2018 Dec 11, 23:09

Bakos-Kiss Gábor a Nemzeti Színház színművésze az Aranyosapáti Általános Iskolában

  • Közzétéve Kultúra

2018.02.21-én iskolánk vendége volt az EFOP-3.18.-17 Együtt testvérként pályázat keretében Bakos-Kiss Gábor a Nemzeti Színház színművésze. Életpályája:1981-ben született Nyíregyházán, apagyi református családban. 13 éves koráig református lelkésznek készült.

aa5

Nyíregyházán a Krúdy Gyula Gimnáziumban matematika tagozatán érettségizett, majd a Miskolci Egyetem jogi karán szerzett diplomát. 2005-2009 között a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatója zenés színész szakon, Huszti Péter és Kerényi Imre osztályában. 2009-2011 között szabadúszó, 2011-2013 között a debreceni Csokonai Színház tagja, majd a 2013-2014-es évadban ismét szabadúszó. 2014-től a Nemzeti Színház tagja. A színészet mellett rendez is. 

aa6

Az Általános Iskola tanulói a tornateremben várták a művészt. Vendégünk megérkezéséig általa előadott verseket hallgattunk. A Művész Úr repertoárjában versek és musical részletek szerepeltek., többféle stílust bemutatva. Kicsit ízelítőt kaptunk a színészi mesterségből, testbeszéddel, arcjátékkal minden kifejezhető. Ismert és kevésbé ismert verseket tolmácsolt, úgymint Romhányi József: Kukac-sors,Cristian Morgenstern :Vérfarkas és Halandzsa c. verseit.

aa2

Dés László: Valahol Európában c. musicalből „A zene az kell” c. betétdalát adta elő nagy örömünkre. Túl az akusztikus élményen a lelkünket is melengette a dal mondanivalója. Bakos-Kiss Gábor azért is érkezett örömmel a településünk iskolájába, mert ő is e megye szülöttje és szívesen tér vissza a gyökerekhez, mesélt a gyerekeknek a pályája indulásáról.

Az előadásba bevonta a gyerekeket felnőtteket, együtt énekeltünk. A műsor végén közös és osztályonkénti fotók készültek a művésszel együtt. Köszönjük ezeket a kellemes pillanatokat, feledhetetlen élményt nyújtott mindannyiónknak.

aa3

Reméljük egyszer színházi előadás keretein belül is találkozhatunk a művésszel, annál is inkább mert meghívást kaptunk tőle a Nemzeti Színházba.

Benkő Zsigmondné

NMF MobFiz AUTOPALYA 700x700

Nemzeti konz csaladok 700x700