A viharos időjárás miatt kérik a tűzoltók segítését Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében
- Írta: Katasztrófavédelem
- Közzétéve Helyi hírek
Leginkább útra, épületekre, járművekre dőlt fák eltávolításához kérnek segítséget a tűzoltóktól Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében.
fotó: M.L. Szabolcstrafi
A viharos időjárás főleg Nagykállóban okozott gondot, a település több helyszínére érkeznek a tűzoltóegységek. A 4912-es úton több fa dőlt az úttestre, a nyíregyházi hivatásos tűzoltók motoros láncfűrésszel távolítják el a fákat.
A Széchenyi István út egyik házára dőlt egy fa, amely a tetőben és egy autóban is kárt okozott. A tűzoltók már itt is megkezdték a munkát.
A Harangod tanyán fa dőlt az úttestre, az egész utat elfoglalja, erre a címre is elindult a segítség. Kék településen, az Ady Endre utcában egy ház kéményébe csapott a villám, megrongálta a tetőhéjazatot.
A demecseri önkéntes tűzoltók kéziszerszámokkal kezdték meg a munkálatokat. A nyírpazonyi Törpés közben szintén villámcsapás miatt vizsgálják át a tűzoltók az épület elektromos vezetékét.
A megyében 18 óra 30 perckor kereken húsz, a viharos időjárás okozta kár miatt kérnek segítséget a tűzoltóktól.
FRISSÍTÉS:
Szabolcsban házakat ért villámcsapás
A csütörtöki viharban három Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei településen is házakat ért villámcsapás - tájékoztatta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője az MTI-t.
Mukics Dániel elmondta: csütörtök estig mintegy 50 esethez riasztották a tűzoltókat a zivatarokkal összefüggésben.
A legtöbb hívást Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében kapták. Ebben a megyében eddig három településén okozott kárt villámcsapás. Kéken, az Ady Endre utcában csapott bele egy családi ház kéményébe a villám, ennek következtében a tető is megrongálódott. Aranyosapátin szintén egy családi ház kéménye rongálódott meg villámcsapás miatt. Ajakon a házat ért villámcsapás kisebb elektromos tüzet is okozott - fejtette ki a szóvivő.
A megyeszékhelyen, Nyíregyházán az MTI tudósítója is tapasztalta a sűrű villámlást.
Mukics Dániel, az OKF szóvivője arra figyelmeztetett, hogy amíg közel van a vihar, ajánlott kihúzni az elektromos eszközök csatlakozóit, mert villámcsapás esetén a hálózatba dugott eszközök tönkremehetnek.
A villámcsapások mellett jellemzően kidőlt fák és letört faágak, néhány esetben a felgyülemlett csapadék miatt riasztották a tűzoltókat csütörtök estig.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat veszélyjelzése szerint az ország keleti felében jelenleg is több járásban vannak érvényben első-, több helyen másodfokú riasztások zivatarveszély, illetve a felhőszakadás veszélye miatt.
Azt írták: a Tiszántúlon a heves zivatarok az éjszaka első felében fokozatosan elhagyják az országot. A leghevesebb zivatarcellákhoz felhőszakadás, jégeső és viharos széllökés is társulhat.
Péntek reggelre fokozatosan csillapodnak a zivatarok, de a délelőtt folyamán ismét aktívabbá válik a légkör - emelte ki a meteorológiai szolgálat.