Mini bölcsődét alakítottak ki Gemzsén
- Írta: Háromhatár
- Közzétéve Helyi hírek
Gemzse Község Önkormányzata a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretében a Regionális Fejlesztési Operatív Programok Irányító Hatósága által meghirdetett Mini bölcsőde kialakítása Gemzsén elnevezésű pályázati konstrukcióban 150,00 millió forint európai uniós vissza nem térítendő támogatást nyert.
Gemzse Község Önkormányzata célja egy új mini bölcsődei intézmény, szolgáltatás létrehozása. Az intézmény megnyitása növeli a szülők munkavállalási esélyeit, hozzájárul a munkahelyteremtéshez, illetve a település gazdasági növekedéséhez. Az intézmény 7 kisgyermek befogadására lesz alkalmas.
A mini bölcsőde feladata a három éven aluli gyermekek gondozása – nevelése, harmonikus testi – szellemi fejlődésének segítése az életkori és egyéb sajátosságok figyelembevételével. Mini bölcsődébe a gyermek 20 hetes kortól harmadik életévének, illetve annak az évnek a december 31-ig vehető fel, amelyben a gyermek a harmadik életévét betölti
Projektünk szorosan kapcsolódik a felhívás célrendszeréhez. A projekt során célunk a helyi igényekhez és a felhíváshoz illeszkedve a mini bölcsődei ellátásban mutatkozó területi egyenlőtlenségek mérséklése. További célja, hogy a kora gyermekkori intervenció szemléletének széles körű értelmezésével összhangban minden kisgyermekre és családjára kiterjedő prevenciós tevékenységet folytasson. A mini bölcsődei ellátást nyújtó intézmény, szolgáltató családbarát intézményként, szolgáltatásként hozzájárul a családok életminőségének javításához. A konstrukció keretében elérendő célok megvalósulása hozzájárul a kisgyermeket nevelők munkavállalásának segítéséhez, különösen a leghátrányosabb helyzetű térségekben lévő gyermekek támogatásához.
A projekt megvalósulása során a Gemzse Község Önkormányzatának tulajdonában lévő épület kerül felújításra, bővítésre.
A település a projekt megvalósulását követően biztosítani tudja a lakosok részére a 0-3 éves korig terjedő korosztályú gyermekek napközben ellátását. Ennek következtében a településen élő gyermeket vállalók nem kerülnek megkülönböztetésre a munkavállalók piacán, illetve nem érvényesül megkülönböztetés. Ugyanis az anyukák gyermekük napközbeni felügyeletét megoldva munkát tudnak vállalni, így a munkaerő piaci kilátásaik is javulnak, elhelyezkedési esélyeik nőnek.