Tűzvédelmi előadások idős embereknek
- Írta: Katasztrófavédelem
- Közzétéve Helyi hírek
A lakástüzek áldozatai leggyakrabban egyedül élő idős emberek. Az elmúlt hetekben több nyugdíjas klubot, szépkorúakat szólították meg előadásokkal a Nyíregyházi Katasztrófavédelmi Kirendeltség munkatársai.
Érpatak, Geszteréd, Kállósemjén, Kótaj, Rakamaz és Szakoly. Hat településen, közel kétszáz szépkorúnak tartottak tűzvédelmi előadást a szakemberek, köztük Toldi András tűzoltó alezredes. A tűzoltósági felügyelő kiemelte:
„Munkatársaimmal, Szabó Mónika tűzoltó századossal és Szórádi Miklós tűzoltó századossal, elsősorban az otthoni veszélyforrásokról szóltunk, a többi között az elektromos tüzekről, a sütéssel, főzéssel kapcsolatos tűzesetekről, valamint ezek megelőzéséről és kezeléséről. Elmondtuk az érdeklődőknek, hogy nem kötelező, de jó, ha van otthonunkban kézi porral oltó tűzoltó készülék és érdemes ingatlanjainkba füstérzékelőt beszerezni. Lehetőség szerint olyat, amely nemcsak hangosan sípol füst esetén, hanem a rokonok okostelefonjára jelzést is küld.”
A füstérzékelő életet menthet!
Ezek a készülékek már a tűz kezdeti fázisában jeleznek, amikor még van lehetőség a lángokat eloltani, vagy kimenekülni és a tűzoltókat hívni!
Szóltak a szén-monoxid-mérgezésekről is
Az előadások keretében mindig elmondták, hogy szén-monoxid nemcsak gázkészülékek működtetése közben keletkezhet. Valamennyi nyílt lánggal működő eszköz esetén fennáll a szén-monoxid fejlődésének az esélye akkor, ha nem megfelelő a levegő-utánpótlás. Ez független attól, hogy fával, gázzal, vagy szénnel fűtünk. Ezen eszközök használatakor gondoskodni kell az állandó és automatikus szellőzésről. Nem elég olykor szellőztetni, légbevezetőt kell az ablakba szerelni. Érdemes otthonra szén-monoxid érzékelőt is vásárolni, és azt a fűtőeszköztől egy-másfél méterre, fejmagasságba elhelyezni.
Fotó: Nyíregyházi Kvk