Panyolafeszt - Nagykoncertek a Nemtudom Nagyszínpadon
- Írta: Panyolafeszt
- Közzétéve Helyi hírek
Panyola ismét várja a fesztiválozókat. Lássuk hát, hogy a színes program mellett kik adnak nekünk nagy koncertet. Addig is naptárakat elővenni és ideje jó vastagon beleírni augusztus legelső hétvégéjéhez, hogy PANYOLAFESZT.
BUDAPEST BÁR
Augusztus 4-én a Panyolafeszten lép fel a Budapest Bár! Az idén 10 éves, sokszínű zenekar örömzenéjében korok, kultúrák és stílusok találkoznak.
Mesterien hangszerelt cigányzenekar kíséri a kitűnő énekeseket a szívbemarkoló és szívderítő dalok előadásában. A frenetikus hangulatú koncerteket a tiniktől a nagymamákig mindenkinek ajánljuk, akik könnyed, mégis művészi színvonalú szórakozásra vágynak. Közreműködik Farkas Róbert vezetésével a Budapest Bár zenekar, valamint Németh Juci, Frenk és Szűcs Krisztián.
Ferenczi György és a Rackajam - BETYÁRJÁTÉK
Színháznak koncert, koncertnek színház. Szomjas György Kossuth-díjas filmrendező ötletéből születik a Nemzeti Színházban a Betyárjáték.
A Ferenczi György és a Rackajam által játszott dalokra épül a történet, de szólnak majd Galga menti, szatmári, kalotaszegi zenék, közismert népdalok is. Mindez a színpadon időről-időre összekapcsolódik Szomjas György legendás betyárfilmjeinek a képeivel, hangulataival. Kovács Norbert "Cimbi" koreográfus és táncos vezetésével tucatnyi kiváló néptáncos eleveníti meg a történeteket és a helyszíneket, Olt Tamás színművész kelti életre a korabeli krónikákat. A filmrendező színházi rendezése, a Rackajam koncertek jó hangulata a nagyszerű táncosokkal együtt: különleges színházi estét ígér. Filmjelenetek, koncert, táncok, árnyjáték, balladák, korabeli dokumentumok. Mindez együtt Ferenczi György szavaival nem más, mint egy élő rock 'n' roll film.
KEREKES BAND
Betyárok. Bűnözők a hivatalos álláspont szerint, szabadságharcosok a nép dalaiban. “Pásztor neveli a betyárt” – tartja a mondás, és a Kerekes Bandet alapító Fehér testvérek pont egy ilyen pásztor család leszármazottai.
Őseik az 1700-as évek óta juhászkodtak az egri érseknél, üknagyapjukhoz “bejárt” az egyik leghíresebb magyar betyár, Vidróczki Márton, akinek balladájából Kodály Zoltán írt vegyeskari művet. Ez az örökség a Kerekes Band ihlető forrása, és a magyar népzene szűnni nem akaró megújítására való törekvés. Kemény, ellentmondást nem tűrő, mégis szabad zene ez. Amilyenek a betyárok is voltak.A Kerekes Band zenéje egy magával ragadó világ, amely csak felfedezésre vár, és amelyben a hallgató átélheti, hogyan formálódik át a múlt a jelenben.
GYPO CIRCUS
A 2011-ben alakult Gypo Circus-szal új szín került fel a már elcsépeltnek hitt, hazai folk-ska-punk vonulat palettájára.
Felületes szemlélőnek talán egy újabb Ocho Machónak tűnhet a produkció, ám valójában itt teljesen más ízek, életérzések is felbukkannak. Képzeljük el az alábbi valószerűtlen históriát: a gypsy jazz fundamentuma, Django Reinhardt hegedűs komájával, Stéphane Grappellivel karöltve fogja magát és lepaktál Manu Chao brigádjával, énekesnek pedig meghívnak egy alapos Balkán-kiképzésen átment Kiss Tibit. Képzettársításként még hozzácsaphatjuk a Kusturica-filmek miliőjét, de fel-felsejlik Guy Ritchie Blöffös cigánytábora is. A banda három legfőbb erénye: lenyűgöző zenei tudás, komoly refrénkomponáló tehetség, príma szövegek. Kell még valami?
SZALONNA ÉS BANDÁJA
A zenekar tagjai jelenleg a Magyar Állami Népi Együttes muzsikusai. Koncertjeiken megszólalnak a Kárpát medence leggyönyörűbb zenéi.
Az autentikus népzene mellett népzenei feldolgozásokat is hallhatunk tőlük. Fontosnak tartják a hagyomány megőrzését, ezért népzeneoktatással is foglalkoznak. Rendszeres résztvevői Magyarország legnagyobb fesztiváljainak, emellett az elmúlt években felléptek mind Európában mind a tengerentúlon.