DAP online ADS KV 1200x150 1016

Bejelentkezés
Frissítve: 2024 Nov 18, 20:06

Szoftverhibák, amelyek előfordulhatnak az okos eszközök esetén  

Minél intelligensebb egy otthoni háztartási eszköz, annál több rejtett veszélyforrás is felbukkanhat. Egy 2015-ös eset kapcsán kiderült, hogy egy Samsung típusú okoshűtőből egy szoftverhiba miatt ki lehet nyerni a Gmail fiókok jelszavát. A hackereknek nem is kellett több az adathalászathoz.

okostelefon

Természetesen az esetet követően minden gyártó sokkal szigorúbban veszi a szoftverek tesztelését, a kidolgozott szoftverfrissítések ma már alig tartalmaznak sebezhetőségi kapukat.

Természetesen nem lehet száz százalékosan kijelenti, hogy nem tartalmaznak hibát az okosotthon rendszerek, így érdemes néhány sebezhetőségi kapuval tisztában lenni.

Biztonsági kockázat okosotthon esetén

Az okosotthon-berendezések egyre inkább meghatározzák mindennapjainkat, hozzájárulva ezzel otthonunk kényelméhez, biztonságához. Nem mellesleg az okos készülékek nagymértékben befolyásolják az energiahatékonyságot, emellett fenntartható életteret létrehozva. Azonban, mint minden technológiai termék, az okosotthon-berendezések is hajlamosak lehetnek szoftverhibákra. Ezek a hibák nemcsak bosszúságot okozhatnak, hanem biztonsági kockázatot is jelenthetnek. Lássuk, milyen típusú szoftverhibák fordulhatnak elő az okosotthon-berendezések esetében.

Hálózati, kapcsolódási problémák

Nem egyszer fordult már elő, hogy a kiberbűnözők használták ki a hálózati kapcsolódási hibákat. Bizonyos okosotthon rendszerek képesek szinkronizálni a Google Naptárral. Innentől kezdve már könnyű dolguk volt az adathalászoknak: ezen keresztül hozzáfértek a Google Naptár adataihoz, így könnyedén ellophatták a bejelentkezési információkat.

A hacker csapatok számára tehát belépési kaput jelentenek a smart home rendszerekbe az internetes hálózatok kapcsolódási hibái. Előfordult már, hogy egy kiberbanda hamis szoftverfrissítési utasításokat küldött okos eszközökre, amelyek ekkor automatikusan letöltötték a támadók által készített kártékony szoftvert. Ám a történet jó része az, hogy a hackerek előtt az egyetlen akadály ilyenkor a Smart Home alkalmazás jelentheti, amely a legtöbb esetben a Google-fiókkal nem összekötött, jelszóval védett.

A szoftverfrissítéssel megelőzhetőek a gondok

Az okosotthon-berendezések szoftverfrissítései nem csak az eszközök teljesítményét, hanem annak biztonságát is nagymértékben javítja. Komoly gondot jelenthet az intelligens rendszerek tulajdonosainak, akik nem frissítik a háztartási gépek szoftverét. A gyártó cégek ma már komoly erőfeszítéseket tesznek a frissebbnél frissebb szoftverfrissítések érdekében. A legtöbb okoseszköz a hálózatra csatlakozva automatikusan megkezdi a szoftverfrissítést, a hálózathoz nem kapcsolódó eszközök esetében pedig a hálózati kapcsolat visszaállítása után történik meg a frissítés. Amennyiben az automatikus szoftverfrissítés funkció nincs alapértelmezettként beállítva, úgy érdemes havonta megnézni, hogy elérhető-e egy újabb verzió.

Forrás: FrontEndART.com

donerfkert

 

 

 További információ!

DAP online ADS KV 700x700 1016

 

donerfkert