Köhögéscsillapító gyerekeknek - Köhögéscsillapító szirup
- Írta: Szponzorált cikk
- Közzétéve Életmód
Köhögéscsillapító gyerekeknek sokféle formában létezik. A gyermekek légúti megbetegedéseinek kezelése kapcsán szükség lehet a különböző köhögéscsillapító készítmények alkalmazására, hogy enyhüljenek a panaszok. A hurutos köhögés során a váladéktól próbál megszabadulni a szervezet, míg a kínzó száraz köhögés inkább irritáció vagy hörgőszűkület miatt jelentkezhet. A napokon vagy heteken át tartó köhögés nagyon megterhelő, sokszor éjjel sem hagyja pihenni a gyereket, ilyenkor a széles körben elérhető köhögés elleni készítmények segítő kezet nyújthatnak a probléma kezelésében.
A hurutos köhögés ugyan kellemetlen tud lenni, de hasznos a szervezet számára, hiszen valamilyen kórokozó okozta gyulladás során megjelenő váladéktól próbál megszabadulni. Mielőtt köhögéscsillapító szirupot adnánk a gyereknek, különbséget kell tenni, hogy hurutos köhögés kínozza-e a gyermeket vagy száraz, ingerköhögés. A hurutos köhögés váladék felköhögésével jár, a száraz köhögés során nem jön fel váladék, csak a sokszor fullasztó, száraz köhögés van jelen. Mindkettőre más-más készítményt kell a gyereknek adni. Napközben javasolt a hurutoldó készítmények adása hurutos köhögés esetén, estére pedig a köhögéscsillapító szirupok a nyugodt alvás érdekében. Száraz, rohamokban jelentkező köhögésnél bármikor jól jöhetnek a köhögéscsillapító szirupok, köhögés elleni készítmények, melyek a kiszáradt torokra is nyugtatólag hatnak.
Köhögéscsillapító gyerekeknek éjszakára
Köhögéses megbetegedések esetén a gyermekeknek éjszakára mindenképp javasolt köhögéscsillapító szirup adása. Ha éjjel is ingerli a köhögés a gyereket, nem tud pihenni, ez sem a kedvének, sem a gyógyulás folyamatának nem kedvez. Fekvő helyzetben egyébként is gyakoribb a köhögés, ezen a köhögéscsillapító szirupokon kívül az alvási pozícióval is segíthetünk. Ha a fej kissé meg van emelve, talán kevesebb a köhögési inger.
Köhögéscsillapító szirup gyerekeknek
Manapság széles választék áll rendelkezésre a patikákban a gyermekek számára is köhögéscsillapítás céljából. A hurutos köhögés esetében nem kell csillapítani a köhögést, hiszen a váladéknak mielőbb ki kell ürülnie, a bő folyadékfogyasztással, és váladék ürülést támogató készítményekkel segíteni és gyorsítani lehet a folyamatot. Éjjelre ilyenkor is jól jöhet 1-1 kanál köhögéscsillapító szirup a köhögésmentes pihenés érdekében.
Párásító köhögésre gyerekeknek éjszakára
A bőséges folyadékfogyasztás is nagyon fontos a gyermekeknek köhögéses időszakban, hiszen ez is segíti a váladék ürülését. A köhögéscsillapítókon túl a szoba levegőjének párásítása is segíthet, hiszen a túl száraz levegő irritálhatja a torkot. Az ideális páratartalom 40-60% közötti, a túl magas pára már kedvező feltételeket teremt nemkívánatos tényezők számára, mint például a penészgomba.
Légzéskönnyítő mellkenőcsök gyerekeknek éjjelre
Ha a gyermekünk köhögéstől szenved, a köhögéscsillapítókon túl éjszakára érdemes légzéskönnyítő mellkenőcsöt, légzéskönnyítő balzsamot is alkalmazni. Ezeket a gyermek mellkasára, hátára ajánlott kenni a betegtájékoztató szerinti mennyiségben, gyakoriságban és az életkori előírásokat betartva. A légzéskönnyítő balzsamok általában eukaliptusz vagy kakukkfűolajat, esetleg terpentinolajat tartalmaznak, melyeknek gyulladáscsökkentő, baktérium és gombaölő hatása lehet. Az illóolajok hasznosak lehetnek a hörgők számára, elősegíthetik a váladék kiürülését. Ezek az anyagok egyébként az orrdugulás, orrfolyás és egyéb megfázásos, influenzás tünetekre is pozitívan hathatnak.
Száraz köhögés gyerekeknél
A gyermekeknél fellépő száraz köhögés igazán kínzó lehet, a gyermek akár megállás nélkül köhöghet, mely gyakran kiszáradt torkot vagy éppen hányást eredményez. A méz kiválóan alkalmazható száraz köhögésnél, antibakteriális hatású, segít a fertőzés leküzdésében, és enyhülést hoz a fájó, sajgó toroknak is. 1 év alatti gyermeknél viszont nem alkalmazható, illetve tudni kell, hogy allergizáló hatása lehet. Pollen, méh-, darázs allergia esetén mindenképp kerülendő!
A száraz köhögés sokszor nagyon megterhelő, a különböző gyógynövényeket tartalmazó köhögéscsillapító szirupok, szopogató tabletták – nagyobb gyerekek esetén gyógyteák is - hatásosak lehetnek az állandó inger leküzdésében. A népi gyógyászatban a bodzavirágot, fehér akácvirágot, apróbojtorjánt használják a rohamokban előtörő száraz köhögés csillapítására 12 éven felüli gyerekeknek vagy felnőtteknek. Kisebbek számára a kamilla, hársfa, csipkebogyótea bátran fogyasztható, a jótékony köhögéscsillapító hatásukon túl a szükséges folyadékpótlásról is gondoskodnak.
Jó éjszakát szirup száraz köhögésre gyerekeknek
A különböző jó éjszakát elnevezésű szirupok, köhögés elleni szirupok hatásosak lehetnek a gyermek száraz köhögésének csillapítására, ezek általában lándzsás útifű, kakukkfű kivonatot, esetleg C vitamint, echinanceat, izlandi zuzmót tartalmaznak. Édes ízük miatt a gyerekek szívesen elfogadják, segítenek az irritált torok, a hörgők megnyugtatásában. Nyugtatják és csillapítják a köhögési ingert. Van, amelyik köhögéscsillapító szirup kamillát és citromfüvet is tartalmaz, a gyermek nyugodt pihenését támogatva.