DAP online ADS KV 1200x150 1016

Bejelentkezés
Frissítve: 2024 Nov 1, 10:00

Szakmai nap a Bethlenben Nyírbátorban

  • Közzétéve Helyi hírek

A Mátészalkai Szakképzési Centrum „Minden ami 45 perc” rendezvénysorozatának 3. állomásaként a Mátészalkai SZC Bethlen Gábor Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumában szakmai napot tartott „Rugalmas tanulási utak” címmel.

szakmainapa

A találkozó kiemelt célja volt, hogy az általános iskolák pedagógusai, a családsegítő- és szociálpedagógiai szakemberek megismerhessék az egyéni tanulási utakat, melyek azon fiatalok számára nyújtanak segítséget és lehetőséget, akikkel munkájuk során találkoznak.

szakmainapb

A rendezvényt Rostás János a Mátészalkai Szakképzési Centrum kancellárja és Kiss Zoltánné a MSZC Bethlen Gábor Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium igazgatója nyitotta meg. A rugalmas tanulási utak körébe tartozó képzések- Dobbantó, Műhelyiskola és az Orientációs program- a fokozott támogatást igénylő, az iskolarendszerbe egyéni tanulási igényekkel együtt belépő fiatalokat célozza meg.

A Bethlen 2019 óta szervez ilyen képzéseket, amelyet folyamatosan bővít. Ezen képzési típusokban a megszokottól eltérő pedagógia módszerekkel, mentori szemlélettel találkoznak a tanulók. A téma ismerete kiemelt fontosságú az oktatási tevékenységben közreműködő valamennyi szereplő számára, akár a tanórai kereteken belül találkozik tanulási nehézséggel küzdő diákokkal, akár az előmenetelében bizonytalan, illetve hátránnyal induló tanulók problémáival foglalkozó szakember. A rugalmas tanulási utak lehetővé teszik a tanuló számára, hogy saját, egyéni ütemében, érdeklődésének és képességeiknek megfelelően tanulhasson, szabadon mozogva az oktatás, képzés és munkaerőpiac világa között.

A rugalmasság az időkereteket és az oktatás struktúráját, illetve a pedagógiai módszert is érinti. A rugalmas időkeretek, részidőben történő oktatás, vagy alternatív módszerek alkalmazása lehetővé teszik, hogy azok a fiatalok is visszatérhessenek az iskolarendszerbe, akiknek az életben különböző nehézségeik vannak. A rendezvényen részt vettek a térség gyermekvédelmi tevékenységet végző szakemberek, családgondozók, lakásotthonok munkatársai, valamint a környező általános iskolák pedagógusai, a társintézményeink képviselői. A különleges bánásmódot igénylő, tanulási-, magatartási-, és alacsony társadalmi státuszból eredő problémákkal küzdő diákok szakmatanulásának támogatásáról Forgács István, az Innovatív Képzéstámogató Központ Zrt. irodavezetője tartott előadást.

szakmainapc

A rugalmas tanulási utak tapasztalatairól Kallós Angéla a Nyíregyházi SZC Bencs László Szakképző Iskola, illetve Kiss László a Nyíregyházi SZC Teleki Blanka Szakképző Iskola és Kollégium intézményvezetői, továbbá Szalay Szabolcsné oktató adott átfogó képet. „Rugalmas tanulási utak megvalósítása a Mátészalkai Szakképzési Centrumban” címmel Végh Attila, a Mátészalkai Szakképzési Centrum főigazgatója mutatta be a képzési típusokat. A szakmai fórumon lehetőség nyílt nem csupán tapasztalatcserére, hanem a kapcsolatok építésére, a gyermekvédelemben dolgozókkal való szoros együttműködésre. Közös feladat, hogy minden tanuló számára megtaláljuk azt a képzési formát, mely az életkörülmények vagy tanulási nehézségek mellett biztosítja számukra a szakma – vagy részszakma – elsajátításának, ezzel együtt a munkaerőpiaci elhelyezkedés lehetőségét.

Kiss Zoltánné, igazgató

 

DAP online ADS KV 700x700 1016

 

kert