Szabadtéri tűzesetek adtak feladatot a tűzoltóknak Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében
- Írta: Katasztrófavédelem
- Közzétéve Helyi hírek
Ötszáz négyzetméter területen a száraz aljnövényzet kapott lángra kedden délelőtt Tiszavasváriban, a Víg utcában. A város önkormányzati tűzoltói egy vízsugárral és kéziszerszámok segítségével oltották el a lángokat.
Fotó: András Gergely tű. zászlós, Nyíregyházi Hivatásos Tűzoltóparancsnokság
Napkor külterületén, öthektáros területen kellett a nyíregyházi és a helyi önkéntes tűzoltóknak hasonló eseménynél beavatkozniuk, de kisebb területeken még Hodászon és Kemecsén adott még feladatot a meggyulladt száraz aljnövényzet oltása. Személyi sérülés egyik esetben sem történt.
Kigyulladt és teljes terjedelmében égett egy húsz négyzetméter alapterületű faház szerdán délután Nyíregyházán, a Gémeskút utcában. A nyíregyházi hivatásos tűzoltók két vízsugárral és kéziszerszámok segítségével oltották el a lángokat. Személyi sérülés nem történt, a tűz keletkezési okát és körülményeit vizsgálják.
Gépkocsiba rekedt egy kisgyermek, miután a kulcs a járműben maradt, az ajtók pedig lezártak szerdán délután Nyíregyházán, az Állomás téren. A nyíregyházi hivatásos tűzoltók a csomagtartót kinyitva szabadították ki a pórul járt gyermeket, akinek az ijedségen kívül semmi baja nem esett.
A száraz aljnövényzet kapott lángra szerdán délután a 38-as számú főúton, a 28-as kilométernél, a Gyulatanyai pihenőnél. A nyíregyházi hivatásos tűzoltók egy vízsugárral és kéziszerszámok segítségével akadályozták meg a lángok továbbterjedését.
A szabadtéri tűzesetek 99 százaléka emberi gondatlanságra vezethető vissza, de az időnként jelentős kárral járó tüzek megelőzhetőek, ha tisztában vagyunk a szabadtéri égetés szabályaival.
Belterületen csak ott és akkor szabad kerti zöld-hulladékot égetni, ahol és amikor ezt az önkormányzat rendeletben engedélyezi. A külterületi tarlóégetést és vágott növények égetését a munkálatok előtt tíz nappal engedélyeztetni kell a helyi katasztrófavédelmi kirendeltséggel. A szabadban meggyújtott tüzet soha ne hagyjuk felügyelet nélkül, és mindig gondoskodjunk elegendő oltóanyagról!
Legyen nálunk oltásra alkalmas kézi szerszám, és csak akkora tüzet gyújtsunk, amekkorát felügyeletünk alatt tudunk tartani. Ha feltámad a szél, azonnal oltsuk el a tüzet!
Dóka Imre tű. főhadnagy
megyei szóvivő
SZ-SZ-B. Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság