MK NemzKonz ADS 1200x150px 1122

Bejelentkezés
Frissítve: 2025 Jan 19, 21:08

Vöröshagyma jótékony hatása

  • Közzétéve Életmód

A hagyma egyik fontos hatóanyaga a kvercetin, melyet az ebola és a COVID-19 kezelése során is használnak. Ez a növényi vegyület, csökkenti a koleszterinszintet, a magas vérnyomást, gátolja a vérrögképződést, csökkenti a szívroham és a szélütés kialakulásának kockázatát és segíti az érelmeszesedés megelőzését.

hagyma 1

Bacsikné Szigeti Gabriella vagyok, Okleveles Gyógynövényalkalmazási szakember, természetgyógyász, fitoterapeuta. Cikkeimben a természet kincsével, a gyógynövényekkel történő lehetséges kezelésekről írok.

A vöröshagyma (Allium cepa), táplálék és nagyon fontos gyógynövény, a liliomfélék családjának a tagja. A makói vöröshagyma világhírű, hungarikum. A vöröshagyma A-, B6-, C- és E-vitamint, folsavat, nátriumot, káliumot, kalciumot, vasat, ként, jódot, szilíciumot, szerves savakat, illóolajokat, pektint, kvercetint tartalmaz.

A vöröshagyma hatásos vizelethajtó, javítja az emésztést, köptető, tisztítja a vért, a nyirokrendszert, gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő. Vöröshagymával kezelhetjük a csökkent vizeletkiválasztást, a prosztataproblémákat, epekövet, bélfertőzéseket, a megfázást, a hörghurutot, az asztmát, gégegyulladást, érelmeszesedést, aranyeret, vérszegénységet, influenzát.

A hagyma egyik fontos hatóanyaga a kvercetin, mely egy növényi vegyület, amelyről régóta tudjuk, hogy erősen segít csökkenteni a koleszterinszintet, a magas vérnyomást, gátolja a vérrögképződést, így csökkenti a szívroham és a szélütés kialakulásának kockázatát és segít az érelmeszesedés megelőzésében.

2016-os tudományos publikációban számoltak be tudósok, a kvercetin ebola vírussal szembeni hatásosságáról. A d-glükozid (Q3G) képes volt megvédeni az egereket az ebolától még akkor is, ha azt csak a fertőzés előtt 30 perccel adták be. Sejtenyészeteken kimutatták, hogy a kvercetin megakadályozza a vírus bejutását a sejtbe. A kvercetin antivirális hatását a C-vitamin egyidejű bevitelével fokozzák. A Kelet-Virginiai Orvostudományi Egyetem bevette a kórházi gyakorlatába Paul E. Marik vezetésével, a Covid-19 kezelési protokolljába a kvercetint az enyhe és közepesen súlyos esetek kezelésénél.

A vöröshagyma kénvegyületeiről azt vélik, hogy a rákos sejtek burjánzását gátolja. A vöröshagyma nyersen történő fogyasztásával csökkenthetjük a vér koleszterinszintjét, ekkor nő a HDL mennyisége, amely a szövetekből és a verőerek falából eltávolítja a koleszterint. Emésztőrendszeri megbetegedések esetén hőkezelt (főtt) vöröshagyma használata javasolt.

A hagymalevesnek rengeteg változata létezik. Legegyszerűbben úgy készíthetjük, hogy 500 gramm megtisztított felszeletelt hagymát extraszűz olívaolajon megfonnyasztunk (ne pirítsuk meg!), hozzáadunk két gerezd összezúzott fokhagymát, összekeverjük, majd 1 evőkanál liszttel két-három percig még a tűzön kevergetjük, ezt követően 1 liter vízzel felengedjük. Sóval, borssal, ízesítjük, tejföllel gazdagítjuk, majd lassú tűzön hagyjuk főni, amig a hagyma megpuhul. Ezt követően botmixerrel pürésítjük. A levest pirított zsemlekockával és reszelt sajttal (ementáli, parmezán) tálaljuk.

Jó étvágyat kívánok hozzá!

Elérhetőségem: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. vagy +36/30-529-85-74 – időpontfoglalás természetgyógyász szakrendelésre, gyógynövénytermék rendelés - Nálam megtalálod a szükséges gyógynövény termékeket a gyógyuláshoz! Hívj, írj nekem a gmail címemre vagy keress facebook oldalamon messengeren.

TERMÉSZETES EGÉSZSÉG! Bacsikné Szigeti Gabriella Okleveles Gyógynövényalkalmazási szakember, fitoterapeuta

pizza