Bejelentkezés
Frissítve: 2024 Oct 21, 21:51

Háromszoros Magyar Bajnok a nyírbátori Tölgyes Dorottya

• Közzétéve Helyi hírek

Az asztaliteniszezők serdülő országos bajnokságán Tölgyes Dorottya vegyes párosban szombaton elért siker (Huzsvár Erikkel az oldalán bajnok) után a mohácsi viadal utolsó napján duplázni tudott: mind egyesben, mind párosban bajnoki címet ünnepelhetett.

tolgyesfotók:Tölgyes Dorottya facebook oldala

A leányok versenyét a vegyes párosban már diadalmaskodó Tölgyes Dorottya nyerte. A nyírbátori játékos könnyedén, szettvesztés nélkül jutott be a döntőbe, amit azzal a Tanács Nórával vívott, aki az országos bajnokság mindhárom napján asztalhoz állt, és az U12-es versenyben elért második helye után az U13-as korosztályban aranyérmes lett. Ezúttal azonban nem volt esélye, Tölgyes 3:1-re győzött, megnyerte a serdülők versenyét.

A lányok páros versenyében Adamik Csenge, Tölgyes Dorottya (Tatai Atlétikai Club, Nyírbátori ASE) páros a Czeglédi Dorka és Valentics Anna (Statisztika PSC, Városi Sportegyesület Dunakeszi) pár ellen aratott 3:1-es sikert a fináléban.