Bejelentkezés
Frissítve: 2024 Nov 22, 20:39

Orvoslás szemben a gyógyítással

  • Közzétéve Életmód

Orvoslás szemben a gyógyítással, avagy miért vált az orvoslás egészségügyi iparrá, amely nem akarja meggyógyítani a betegeket?

dobos vadim

Az alábbi összefoglaló fényt derít arra, hogy 

- miért egyre betegebb a lakosság - az egészségügy fejlődése ellenére?
- miért fordulhat elő, hogy gyakorlatilag senki sem tud meggyógyulni a krónikus betegségéből?
- miért van az, hogyha lelkiismeretesen követjük az orvosi utasításokat, akkor is évről-évre csak súlyosbodik a betegségünk?
- miért kell folyamatosan éveken át egyre nagyobb mennyiségben gyógyszereket szednünk?
- miért egymásnak gyökeresen ellentmondó javaslatokat lehet hallani különböző orvosoktól?
Alapigazságok
 
1. Az emberek mindennapi viselkedésének központi mozgatórugója a pénz, a haszon és a nyereség utáni vágy, amely megmérgezi az egész társadalmunkat.
2. Eltűnőben van a Jézusi szeretet elveket követő emberbaráti viselkedés, amikor ellenszolgáltatás nélkül segítünk az embertársainknak, pusztán azért, mert örömet okoz, ha segíthetünk egy másik embernek.
3. A helyzet a rendszerváltás óta évről-évre csak romlik.
4. A hagyományos orvoslás egészségügyi iparrá nőtte ki magát az elmúlt évtizedekben.
5. Mint minden iparnak, az egészségiparnak is a fő mozgatórugója a haszon, amelyet folyamatosan növelni kell, kielégítve ezzel a befektetők nyereségéhségét.
6. Ahhoz, hogy az egészségipar garantált és folyamatosan növekvő nyereséget tudjon termelni – biztos és gyarapodó ügyfélkörre, vásárlókra – vagyis betegekre - van szüksége.
7. Azért, hogy megmaradjanak a visszatérő vásárlók – betegek - a cél nem a gyógyítás, amivel elveszítik a vásárlót, hanem a hosszas, lehetőség szerint éveken, évtizedeken át tartó kezelés.
8. Azért, hogy egyre több és több vásárló – beteg – legyen, kérik a politika és média segítségét, terjesztve a téves, embereket megbetegítő, „orvosi” tanácsokat, illetve elhallgatva az orvostudomány számtalan kutatási eredményét.
9. A fenti folyamatok támogatójaként szerepel a mindenkori politikai vezetés – mivel sokkal könnyebb irányítani és kormányozni az anyagilag kiszolgáltatott, média által megfélemlített és félretájékoztatott, sok munkával és krónikus betegségekkel leterhelt embereket.
 
Látszat megoldás (kezelés) szemben a valódi megoldással (gyógyítás)

Meg kell különböztetni:

- látszat megoldás, amikor csak enyhítik a betegek panaszait és tüneteit, de a betegség továbbra is fennmarad, sőt évről-évre csak súlyosbodik. Ezt hívják tüneti terápiának vagy kezelésnek Az orvoslásban az utóbbi évtizedekben fő irányvonalként a látszat megoldást alkalmazzák és terjesztik, folyamatosan biztosítva a nagyszámú vásárlót (beteget).

- valódi megoldás, amikor a betegség okát tárjuk fel, majd kiiktatjuk. Ezt hívják oki terápiának vagy gyógyításnak. Azért nem szívesen alkalmazzák, mert a beteg meggyógyul, így már nem megy orvoshoz és nem szed gyógyszert. Emiatt az orvoslás elveszíti a vásárlóit.

Valójában, gyakorlatilag minden civilizációs betegségre – pld. magas vérnyomás, cukorbetegség, autoimmun- vagy daganatos betegségek – létezik oki terápia – gyógymód, csak nincs hirdetve és alkalmazva, nehogy csökkenjen a rendszeres vásárlók (betegek) száma.

A 3 főgonosz

1. A gyógyszeripar

A gyógyszerkutatás és gyógyszergyártás hatalmas üzletté vált az elmúlt évtizedekben, amely dollár milliárdokat hoz évente a befektetőknek. Fontos figyelembe venni, hogy az igazán nagy üzlet nem a betegektől beszedett havi néhány ezer forint, hanem a kórházi „korszerű” kezelésekre havonta költött százezrek vagy akár milliók.

A gyógyszeripar abban érdekelt, hogy egyre több beteg legyen, állapotuk egyre súlyosbodjon, hogy alkalmazni lehessen a drága „korszerű”, igazán nagy hasznot hozó, készítményeket.

2. Az orvosi készülék gyártók

Következő nagy üzlet az orvosi készülék gyártás – pld. szív UH készülék – kb. 50 millió Ft, CT – kb. 300 millió Ft, MRI – kb. 400 millió Ft, PET-CT – kb. 600 millió Ft, komplett sugárterápiás készülék – akár néhány milliárd Ft is lehet, stb.

Természetesen a fenti készülékekre sok esetben szükség van a helyes diagnózis felállításához, de nem olyan mértékben, ahogy jelenleg alkalmazzák.

Mesterségesen gerjesztik az egyre több készülék megvásárlása iránti igényt, a rendszeres időközönként ismételt indokolatlan műszeres vizsgálatok és szűrések reklámozásával.

3. Az orvosi vezetők

Az orvosi szakmai társaságok, a klinikák és nagyobb osztályok vezetőinek a legjelentősebb bevételük a gyógyszeripartól és orvosi készülék gyártóktól származik. Cserébe a megrendelő igényének megfelelően nyilatkoznak a médiában, szakmai cikkeket írnak, előadnak az orvosi kongresszusokon és kötelező szakmai irányelveket fogadnak el.

Ők játsszák a belső rendőrség szerepét is, olyan orvosokkal szemben, akik felébredtek és felismerték a hivatalos ajánlások hamisságát és egészségkárosító hatását.

A fenti hármas összefonódás miatt – gyógyszeripar, politika és orvosi vezetők – hangzik el a TV-ben a COVID járvány kapcsán az a sok hülyeség és állandó megfélemlítés, miközben a betegség valódi megelőzéséről és kezeléséről mélyen hallgatnak!

Orvosképzés a gyógyszeripar markában

Az orvosképzés elégtelen állami finanszírozása miatt, manapság lehetetlen orvosi továbbképzést vagy orvosi kongresszust tartani, fenntartani orvosi folyóiratokat gyógyszeripari támogatások nélkül. Cserébe olyan hamis elméleteket és manipulált klinikai vizsgálatokat ismertetnek újra és újra, amelyekkel félrevezetik az önállóan nem gondolkodó hiszékeny orvosokat, valamint egyre több és drágább gyógyszer felírásra ösztönzik.

Orvoslás szemben az orvostudománnyal

Az orvoslás mellett párhuzamosan létezik az orvostudomány is, ahol lelkes kutatók keresik a betegségek valódi megoldását, valamint elfogulatlanul vizsgálják az elterjedt gyógyszeres kezelések hasznát és veszélyeit.

Érdekes, hogy csak azon, általában a gyógyszeripar által támogatott, vizsgálatok kerülnek be a médiába és az orvosi képzésbe, amelyek alátámasztják a mindennapokban alkalmazott hamis és ártalmas elméleteket, kezeléseket.

Furcsamód senki sem közli, például hogy
• hosszabb távon milyen ártalmasak a gyomorsav csökkentők, vagy
• 240 000 nővért vizsgálva évtizedeken keresztül nem találtak semmilyen összefüggést a C-vitamin pótlás és vesekő előfordulása között, vagy
• magasabb D-vitamin szint jelentősen csökkenti a legkülönbözőbb rosszindulatú daganatok kialakulást, vagy
• D-vitamin túladagolást csak 1 000 000 – 6 000 000 NE rendszeres napi bevitel mellett észleltek (miközben riogatják az embereket már a napi 10 000 NE veszélyességével). Hogy csak néhányat említsek.
Az orvostudomány folyamatosan szállítja a hasznos adatokat, csak a gyógyszeripar markában lévő orvoslás nem akar tudomást venni róla.

Orvos egyéni felelőssége

Természetesen a lakosságot ellátó orvosok jelentős része jóhiszemű, tisztességes, nagytudású és lelkiismeretes, akik azért dolgoznak, hogy meggyógyítsák a betegeiket. Követik az orvosi egyetemen és továbbképzéseken tanultakat, abban bízva, hogy ezzel jót tesznek a betegeknek. Ilyen voltam én is az egyetem elvégzése utáni években.

Utána rá kellett jönnöm, hogy valami nem stimmel – az ajánlások követése ellenére a betegek nem gyógyulnak meg, egyre csak súlyosbodik a betegségük, míg végül az alapbetegségükbe vagy a kezelés mellékhatásaiba bele is halnak.

Minden jószándékú és lelkiismeretes orvos kötelessége, hogy elemezze az orvosi munkájának eredményességét, használja az emberi test anatómiai felépítésének és élettani működésének tudását, kutasson az orvostudomány elhallgatott vizsgálatai között - kezdjen el végre gondolkodni - és találja meg azokat a valódi megoldásokat, amelyek meggyógyítják a hozzá forduló betegeket.

Már az 1946-os nürnbergi bíróság sem mentette fel a háborús bűnösöket azzal a kifogással, hogy ők csak parancsot teljesítettek. Minden orvosi egyéni felelőssége, hogy kövesse a lelkiismeretét, a hippokratészi esküt - sok esetben szemben az előírt, gyakran ártalmas orvosi szakmai ajánlásokkal.

Összefoglalás:

• fenntartással kezeljünk minden a médiában elhangzó „orvosi” tanácsot,
• fenntartással kezeljünk minden olyan szakorvostól kapott tanácsot, aki költséges „korszerű” gyógyszerekkel kezel bennünket,
• ne higgyünk a csodákban – nem léteznek varázspirulák vagy csodakezelések,
• minél drágább valamilyen kezelés – annál gyanúsabb,
• az egészségünket csak egészséges életmóddal lehet visszaszerezni, hosszú hónapok vagy évek „munkájával”,
• vállaljunk felelősséget a saját életünkért, vegyünk kezünkbe a saját életünk irányítását,
• minden nap tegyünk az egészségünk megőrzéséért vagy visszaszerzéséért.

Ne hagyjuk, hogy nemzetközi pénzügyi csoportok és őket kiszolgáló politikai vezetők átverjenek és kihasználjanak bennünket!Hajrá Magyarok!

 

 További információ!

donerfkert