Hálából az Úrnak! Tisóczki Lászlóné újjászületésének igaz története
- Írta: Pótor Melinda
- Közzétéve Életmód
Húsvét vasárnap hálaadó istentiszteleten adtak át Újfehértó református templomában egy oltár terítőt és kiegészítőit. A különleges, egyedi tervezésű kézimunkát közel 900 órán át varrta a panyolai szakember.
Megható történet ez. A COVID az elmúlt években sajnos nagyon sokunknak okozott fájdalmat, keserűséget. Életeket változtatott meg örökre, betegségeket, szövődményeket hozott, családok hétköznapjait forgatta fel fenekestül. Így volt ez a Tisóczki család életében is. A házaspár 2021. április 7-én egy óra eltéréssel került be a nyíregyházi Jósa András Kórház covid osztályára.
„A férjem állapota idősebb kora ellenére napról napra javult és három hét betegellátás után hazaengedték a kórházból” - meséli a feleség, Tisóczki Lászlóné, akinek 3 nap elteltével rosszabodott az állapota és lélegeztető-gépre került. „Napra pontosan 2021. április 17-én, 6 nap után kerültem le a lélegeztető-gépről, s születtem újra a Jóisten segedelmével.
Miután magamhoz tértem az altató és a gyógyszerek bódultságából, az első mondatom az volt a gyermekeimhez, hogy egy saját készítésű kézimunkával szeretném meghálálni az Úrnak, hogy fogta a kezemet és segítette a gyógyulásomat. Időközben férjem az évek óta tartó szívelégtelensége miatt sajnos 86 évesen, 2021. szeptember 12-én elhunyt, így az ő emlékének is adózom felajánlásommal. A kézimunka helye nem volt kétséges, rögtön tudtam, melyik egyházközséghez kerül.
Gyermekkoromat, az egész életemet Újfehértón töltöttem, itt nőttem fel és szívem minden szeretetével ide tartozom, még akkor is, ha már jó ideje Nyíregyházán élek. A megálmodott oltárterítőt egyedül már nem tudtam kivarrni, ezért Panyoláról Kiss Gyuláné, Piroska népi hímzőt kértem fel, hogy készítse el.
A kalotaszegi kézi hímzésű drapériát 2021. augusztus 24-én kezdte el és 896 munkaóra után a napokban, egy évvel az újjászületésem évfordulóján készült el. A családom és jómagam nevében ezúton is köszönöm mindenkinek, aki támogatta a gyógyulásomat, illetve bármilyen formában hozzájárult ahhoz, hogy itt lehettem Újfehértón, a református egyházközség tagjaként.
A város legrégebbi épülete 1754-ben épült, országos műemlékvédelem alatt áll, késő barokk stílusú református templom, amely méltó helye lesz ennek a pompás alkotásnak, adománynak” - fejezte be gondolatait Tisóczki Lászlóné.
Pótor Melinda