Bölcsődefejlesztések Kisvárdán
- Írta: haromhatar
- Közzétéve Helyi hírek
A Kisvárdai Református Egyházközség a Demográfia és köznevelés Bölcsődei nevelés fejlesztése elnevezésű pályázati konstrukcióban 330,77 millió forint Európai Uniós vissza nem térítendő támogatást nyert. A projekt azonosítószáma RRF-1.1.2-21-2022-00124. A projekt keretében egy 368 m2 hasznos alapterületű 2 csoportszobás 28 férőhelyes energiahatékony bölcsődei épület került felépítésre, A projekt fizikai befejezésére a férőhelyekre beíratott gyermekek létszáma elérte a jogszabályban meghatározott maximális értéket. A projekt a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz keretében valósult meg.
fotó: Harmatcsepp és Liliom Református Bölcsőde - Kisvárda
A pályázati felhívásra A Kisvárdai Református Egyházközség 2022.03.01.-én nyújtotta be támogatási igényét. A megvalósítás 2025.02.28-án fejeződött be. A projekt azonosítószáma RRF-1.1.2-21-2022-00124.
A projekt keretében egy 368 m2 hasznos alapterületű 2 csoportszobás 28 férőhelyes babakocsitárolóval, akadálymentesített mosdóval és wc-vel kialakított energiahatékony bölcsődei épület kerütl felépítésre a 4600, Kisvárda, Flórián tér 17 számú és 798/2 helyrajzi szám alatt található területen.
Az Egyházközség célja, hogy a projekt segítségével továbbfejlessze a 3 éven aluli kisgyermekek számára a napközbeni elhelyezést biztosító bölcsődei ellátási formák kapacitásait és az általuk nyújtott szolgáltatások minőségét. Céljuk a gyermekjóléti alapellátások közül a bölcsődei ellátási formákhoz (bölcsőde, mini bölcsőde, családi bölcsőde) való hozzáférés javítása és az általuk nyújtott szolgáltatások minőségi fejlesztése. A gyermekellátó kapacitások fejlesztésével a gyermeket vállalók foglalkoztathatósága is növelhető.
A bölcsődei nevelés fontossága és célja a következő: a bölcsődei nevelés középpontjában a kisgyermek és közvetett módon a kisgyermeket nevelő családok állnak. A bölcsődei nevelés célja, hogy a kisgyermekek elsajátítsák azokat a készségeket, képességeket, amelyek segítik őket abban, hogy hatékonyan és kiegyensúlyozottan viselkedjenek saját kulturális környezetükben és sikeresen alkalmazkodjanak annak változásaihoz.
A projekt keretében a Liliom Református Bölcsőde 2024.07.30-án kapta meg a működési engedélyét és 2024. augusztusában el is kezdte működését. A projekt fizikai befejezésére, azaz 2025.02.28-ra pedig a férőhelyekre beíratott gyermekek létszáma elérte a jogszabályban meghatározott maximális értéket.
A projekt 330,77 millió forint európai uniós vissza nem térítendő támogatás segítségével jöhet létre. A projekt a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz keretében valósul meg.
A projektről bővebb információt a https://kisvarda.reformatus.hu/ oldalon olvashatnak.