Megalakult a megyei közgyűlés - Seszták Oszkár negyedik elnöki ciklusát kezdi meg
- Írta: frissmedia
- Közzétéve Helyi hírek
Miután nem érkezett jogorvoslatra irányuló kérelem a rendelkezésre álló határidő leteltéig, a választási eredmény jogerőre emelkedett a megyei közgyűlés összetételét illetően.
fotók: Móricz Csaba/frissmedia
Ennek alapján mára hívták össze a képviselő-testület alakuló ülését, ahol a választási bizottság vezetői kiosztották a mandátumokat, a megválasztottak pedig esküt tettek.
A megyei névjegyzékben szereplő választópolgárok száma 356 764 volt. Ebből érvényesen 188 844 szavazott, a Fidesz-KDNP pártszövetségre 122 625 szavazat érkezett. Mögötte jóval lemaradva a Jobbik 21 840, az MSZP 14 609, a DK 12 889, az Összefogás Szabolcs-Szatmár-Bereg meggyéért 10 383 szavazatot kapott.
A jogerős választási adatok szerint a Fidesz-KDNP 18, a Jobbik 3, az MSZP 2, míg a DK és a Összefogás Szabolcs-Szatmár-Bereg meggyéért 1-1 képviselője ült be a megyei közgyűlésbe.
A polgármester és a grémium ezután végzi jogszerűen a tevékenységét. A megyei közgyűlés ebből a szempontból speciális, mivel a megyei közgyűlés elnökéről az alakuló ülésen döntenek a bejutottak.
Megalakulását követően a legnagyobb, szám szerint 18 képviselővel rendelkező Fidesz-KDNP frakció tett javaslatot a megyei közgyűlés elnökének személyére és az alelnökök jelölésére. Előtte viszont módosítani kellett a Szervezeti Működési Szabályzatot, ugyanis eddig csak két alelnöke volt a közgyűlésnek.
A mostani, öt évre szóló megbízatásra a kormánypárti frakció Seszták Oszkárt (KDNP) javasolta elnöknek.
Személyéről a közgyűlés titkos szavazással döntött, majd ünnepélyes keretek közt letette az esküt Seszták Oszkár, aki negyedik ciklusát kezdi meg a megyei közgyűlés elnökeként.
Az újrázó elnök rövid beszédében köszönetét fejezte ki a megye lakosságának a bizalomért és a nagyarányú választási részvételért. A közgyűlés munkájával kapcsolatban kiemelte, hogy konstruktív javaslat esetén konstruktív válaszra számíthat az ellenzék.
Az alelnöki posztra a módosítás értelmében három embert jelöltek. Így a szintén titkos szavazás eredményeképpen Baracsi Endre (Fidesz-KDNP) mellé Szabó Istvánt külsős főállású alelnöknek választotta meg a grémium. A közgyűlés harmadik tagja, Kerekes Miklós (Fidesz-KDNP) társadalmi megbízatásban látja el az alelnöki feladatokat.
forrás: FrissMédia