Vásárosnaményi üzem kapta meg a megye első Élet Mentő Pont védjegyét
- Írta: Háromhatár
- Közzétéve Helyi hírek
Szatmári Béla, a vásárosnaményi Easturn Kft. cégvezetője még tavalyi évben kereste meg a Vöröskereszt Vásárosnaményi Irodáját azzal a kéréssel, hogy szeretné ha a cége minden dolgozója részt venne elsősegély oktatáson, illetve vizsgán.
A képzésen találkozott először a félautomata defibrillátorral, és akkor döntött úgy hogy beszerzi a készüléket. Ezt követően vették fel a kapcsolatot a mentőszolgálat vezetőségével, akik a céget alkalmasnak találták az Élet Mentő Pont védjegyre. Így a vásárosnaményi cég a megyében elsőként, országos szinten vidéki helyszínen másodiknak szerezte meg a védjegyet!
Az Easturn Kft részére az erről szóló oklevelet a vásárosnaményi üzemben Dr. Korcsmáros Ferenc Országos Mentőszolgálat Észak-Alföldi Regionális Igazgatója adta át Szatmári Béla cégvezetőnek.
Az ünnepélye átadáson jelen volt még Ilyés György Szabolcs Szatmár-Bereg megye vezető mentőtisztje, Minya Zoltán SZ-Sz-B Műszaki vezetője, Bíróné dr. Csizmadia Edina Vásárosnamény Mentőállomás Vezető mentőtisztje, Baráthné Dékmár Henriette Magyar Vöröskereszt Vásárosnamény területi vezetője, valamint Kántor Tímea mentőtiszt, oktató.
Mi is az Élet Mentő Pont védjegy?
Az Országos Mentőszolgálat „életmentő márkát” alapított. Az Élet Mentő Pont márkanév egy olyan, társadalmi felelősségvállalást tükröző értéket jelenít meg, amit a birtokosa az emberek életbiztonságáért képvisel.
A kezdeményezés célja, hogy a márkához csatlakozó cégek, vendéglátó helyek, üzletek, sportlétesítmények, szolgáltatók teremtsék meg az azonnali életmentés feltételeit arra az esetre, ha valaki éppen ott kerül hirtelen életveszélybe, például hirtelen szívmegállás miatt újraélesztésre szorul.
Az Élet Mentő Pont minősítés feltétele, hogy az ott dolgozók elsajátítsák az életmentés alapjait, és legyen a helyszínen egy bárki által használható defibrillátor készülék is.
A programhoz elsőként egy belvárosi prémiumkategóriás étterem (St. Andrea Wine&Gourmet Bár) csatlakozott, ahol 26 alkalmazott (pincérek, szakácsok, stb.) részesült életmentő képzésben, valamint beszereztek egy félautomata defibrillátort is. A márka odaítélése esetén a cégek, szervezetek jogosultak lesznek az Élet Mentő Pont „védjegyének” használatára, melynek grafikáját a csatlakozó cég profilja alapján lehet testre szabni.
Az Országos Mentőszolgálat várja a programhoz csatlakozni kívánó budapesti és vidéki éttermek, cégek, szervezetek jelentkezését, hiszen célunk az, hogy az azonnali életmentés feltételei a lehető legtöbb nyilvános helyen biztosítottak legyenek Magyarországon.